Těžká břemena – stěhovací firmy zaměstnávají odborníky, kteří jsou schopni přestěhovat i velmi těžká břemena. Některé stěhovací firmy dokonce stěhují i extrémně těžké náklady , například klavíry, trezory, velké stroje (soustruhy, frézky, hoblovky) a další vybavení výrobních provozů, kanceláří a dalších prostor. K těžkým břemenům ale také patří svinuté koberce, křišťálové lustry, rozkládací pohovky, chladničky a automatické pračky, a nejste-li fyzicky zdatní, netahejte se s tím a přenechejte tuto práci profesionálům.
Akce na klíč – některé stěhovací firmy umožňují i stěhování na klíč, to znamená postarají se o komplexní proces včetně balení věcí, demontáž nábytku, odvoz starých nepotřebných předmětů, případně i vyklízení bytových či nebytových prostor. Stěhování na klíč se týká jak toho tuzemského, tak i zahraničního, teoreticky můžete stěhovákům pouze předat klíče od obou objektů a o nic jiného se nemusíte starat.
Kdy se přestěhovat – pokud s nadšením stanovíte pevný termín stěhování na víkend, můžete mít problém, protože na většině evropských dálnic platí zákaz vjezdu kamionům nad 3,5 tuny v neděli, ve svátky a někde i v sobotu a dokonce v pátek v určitých hodinách. Zjistěte si tedy předem, zda se vás toto týká, a pokud ano, přesuňte stěhování do zahraničí na všední dny.
Zima nebo léto – je mnohem rozumnější při stěhování do Švédska Zahraniční stěhování naplánovat tuto akci na letní měsíce, kdy je v této oblasti obvykle příjemné počasí, a naopak stěhování v zimě odložit. V zimě vás mohou zaskočit dopravní kalamity, což by mohlo způsobit zbytečné zdržení v kolonách na silnicích. Ze zdravotního hlediska se pak raději vyhněte stěhování v letních vedrech do oblasti, kde se s vedry budete také potýkat, jako je Portugalsko, Španělsko, Francie či Itálie. Do těchto zemí se raději přestěhujte na jaře, na podzim či v zimě.